V utorok, 29. novembra podvečer, sa v našom Campus Cowork uskutočnila ďalšia panelová diskusia s hosťami, ktorí sa aktívne venujú podaniu pomocnej ruky jednej z najzraniteľnejších skupín v online priestore, naším starým rodičom.
Na diskusii sa zúčastnili Andrea Cox, riaditeľka inštitúcie digiQ, Júlia Čillíková, ktorá posobí ako výkonná riaditeľka úseku dohľadu a ochrany finančného spotrebiteľa NBS a Jozef Halcin, aktuálne riaditeľ odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR a gestor Pomoci obetiam. Už tradične podujatie moderovala Simona Gulisová z FORBES.
Diskusia patrila k sérii akcií Hacknime.to, ktoré organizuje Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) v spolupráci s Campusom. Vrcholom týchto podujatí je inovačný víkend zvaný hackathon.
Hostia počas diskusie zdieľali svoje dojmy a zážitky z práce so seniormi
Zároveň apelovali na účastníkov hackathonu k téme Seniori v digitálnom svete, aké riešenia sú vítané a veľmi by im pomohli v ich práci. Na panely odzneli názory, akých najčastejších chýb sa dopúšťajú seniori pri práci s počítačom, či telefónom. Za zmienku stojí už mnohým ľuďom dobre známy príbeh “amerického vojaka”, ktorý svojím srdcervúcim osudom vábi zväčša staršie dôchodkyne, aby mu postupne poslali peniažky na jeho cestu domov alebo príbeh nigerijskeho princa, ktorý potrebuje pomoc pri investíciách. Posledným často spomínaným podvodom boli kryptomeny a rôzne investície cez internet.
V Campus City sme radi, že môžeme organizovať ďalší hackathon na tak dôležitú tému, akou je ochrana generácie naších rodičov, či starých rodičov v online priestore.
Nestihli ste sa podujatia zúčastniť? Pozrite si záznam z diskusie:
Mali by ste záujem aktívne pomôcť prispieť k riešeniu týchto výziev? Všetky možnosti, ako sa zapojiť do hackathonu, ktorý organizujeme budúci víkend 9. a 10. decembra v priestoroch Campus City, nájdete na webe: Seniori v digitálnom priestore – Hacknime.to