Prečo by si sa mal zúčastniť V4 Startup Force?

LLI_8044

Program V4 Startup Force je trojtýždňový hybridný program, počas ktorého môžu účastníci získať praktický mentoring, ktorý ich pripraví na obchodné stretnutia šité na mieru vo všetkých štyroch krajinách V4-ky, praktické znalosti na vyladenie svojho podnikania a v neposlednom rade skvelý networking s inšpiratívnymi ľuďmi .

Program sa koná každý rok a ako nám prezradil minuloročný výherca a náš člen, Patrik Dolinský, zúčastniť sa skutočne oplatí! Do ďalšieho ročníka sa môžeš prihlásiť ešte do 17. marca.

Aby sme ti ale ukázali, že to má skutočne zmysel, porozprávali sme sa s Patrikom o tom, aké výhody mu V4 Startup Force priniesol.

Patrik, takto s odstupom času, čo považuješ za najväčšiu výhodu účasti na programe?

Najväčšou pridanou hodnotou boli dohodnuté stretnutia s potenciálnymi zákazníkmi v krajinách V4-ky a teda pomoc so samotnou trakciou. Z pozície foundra spoločnosti mi najviac pomohol workshop s názvom „Board Room“, ktorého cieľom bolo odhaliť najväčšiu výzvu respektíve úzke miesto firmy a získať nestranný pohľad na danú situáciu od iných startupistov, mentorov a investorov.

Keby si sa mal rozhodnúť znova, chcel by si sa programu stále zúčastniť?

V4 Force Startup mi pomohol taktiež navnímať potreby a veľkosť iných trhov – doslova mi pomohol rozmýšľať vo väčšom. Vďaka týždňovému bootcampu v Budapešti sme mali možnosť bližšie spoznať, čo trápi iné startupy respektíve iných foundrov, ako nad problémami rozmýšľajú a akým spôsobom hľadajú riešenia. Je to také „upokojujúce“, keď zistíš, že nie si jediný, kto má v práci aj ťažké dni. Musím povedať, že mi to v budovaní firmy veľmi pomohlo, takže áno.

Povedz nám viac o projekte YourLOX, o čo sa jedná a ako je na tom dnes?

LOX je smart skrinka umožňujúca prenájom pomôcok na šport, kolektívne hry a aktívny oddych priamo na mieste pomocou appky. Hlavným benefitom LOXov je, že ľuďom umožňuje spontánne vykonávať rôzne aktivity, tu a teraz. Nakoľko ide o koncept zdieľanej ekonomiky, opakovaným používaním tých istých predmetov prispievame k nižšej spotrebe, čím dokážeme šetriť životné prostredie a znížiť uhlíkovú stopu. 

Aktuálne je na Slovensku umiestnených 7 LOXov, konkrétne po 2 LOXy v Senici, Piešťanoch, Hlohovci a jeden LOX v Dunajskej Strede. LOXy sú v plnej prevádzke a ľudia ich používajú každý deň. Či je to basketbal alebo cvičenie s ťažkými závažiami, občania môžu konečne vykonávať športové aktivity naplno, bez nutnosti veci vlastniť a nosiť si ich neustále so sebou. Verím, že o pár mesiacov postavíme ďalšie LOXy nielen na Slovensku, ale aj v Maďarsku, Poľsku a Česku, kde z týždňa čo týždeň evidujeme nové dopyty. 

Aké rady by si dal ďalším účastníkom V4 Startup Force programu? Možno tipy a triky na úspech?

Buď “aktívny na druhú”. Organizátori, mentori a ďalší účastníci ti chcú úprimne pomôcť v raste tvojho biznisu za hranice Slovenska. Potrebuješ B2B zákazníkov? Investorov? Či otestovať svoj produkt na konečných používateľoch? Čím kvalitnejšie vstupné dáta od teba dostanú, tým kvalitnejšie “hracie pole” ti vedia pripraviť. Potom je na tebe, ako ho využiješ. Mentálne sa vopred priprav, že v tomto období investuješ viac energie ako inokedy. Vopred si naplánuj tento energetický výtlak a po skončení programu si šikovne nastav aj oddych na doplnenie bateriek.

Je tvoj startup pripravený ísť za hranice a expandovať v regióne V4? Ak je odpoveď áno, tak určite neváhaj a pozri si bližšie info o V4 Startup Force ešte dnes!

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.