Campus Cowork je súčasťou Asociácie coworkingových centier na Slovensku

DSC00407

Poslaním Asociácie je vytvoriť sieť coworkingov a ľudí, ktorí ich vytvorili, aby si mohli navzájom zdieľať potrebné informácie, poradiť si, ako riešiť rôzne výzvy, či prepájať podnikavých ľudí, ktorí tvoria základ každého coworku, teda komunitu.

Všetko zlé je na niečo dobré

Nápad spojiť jednotlivé coworky na Slovensku vznikol počas pandemického obdobia. Hlavným impulzom bola nová situácie, ktorej sa prevádzkovatelia coworkov museli prispôsobiť a nedostatok, ale aj nejednoznačnosť informácii zo strany štátnych inštitúcií.

Počas pandémie sme aj v Campuse na dennej báze riešili, ako zabezpečiť čo najbezpečnejšie podmienky pre našich členov, či dodržať nariadenia vlády a to bez úplného vymazania našej filozofie, ktorá je postavená práve na osobnom kontakte s komunitou.

A tak sme sa začali pravidelne stretávať, ako inak – online

Postupne sme si vytvorili systém komunikácie. Naše stretnutia boli najmä o zdieľaní postrehov a nápadov, ale zároveň nám slúžili ako vzájomná podpora v situácii, ktorá nášmu biznisu nepriala. Vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a grantovej schéme Active Citizens Fund – Slovakia, sme sa od začiatku roku 2022 začali stretávať aj offline, zakaždým v inom hosťujúcom coworkingu.

Asociácia dnes

Postupne sme založili formálne občianske združenie s cieľom naďalej úzko spolupracovať a spoločne budovať inovatívny ekosystém coworkingov naprieč celým Slovenskom.

Našim cieľom je zviditeľnenie konceptu coworkingu v rámci našej krajiny a to aj mimo veľkých miest. Chceme ľuďom ukázať, aké výhody práca z coworku prináša, že sa nejedná len o samotné pracovné miesto, ale že každý cowork je jedinečný a môže prispieť k rozvoju podnikania, nadobudnutia nových zručností alebo dokonca nových obchodných príležitostí. 

Tieto ciele chceme dosiahnuť pomocou online kampane s názvom “Len v coworku”. Ukážeme príbehy úspešných firiem, ktoré vznikli práve v našich priestoroch. Predstavíme inšpiratívnych ľudí, ktorých síce nestretnete len tak na ulici, ale zato v coworku áno. A v neposlednom rade predstavíme dôležitosť komunity a každého jej člena.

“Tento projekt je veľká výzva a nesie so sebou zodpovednosť priniesť osvetu a priblížiť svet coworkingov širokej verejnosti na Slovensku a zároveň ukázať vo svete, že aj u nás na Slovensku sú ľudia, ako hovorí môj kolega Viktor, “s mentalitou foundera.” Inšpirácia a skúsenosti, ktoré sú zdieľané medzi malými a veľkými coworkami vnímam ako veľmi dôležité, aby sme dokázali spoločne rásť a napredovať. My ako Campus Cowork sme chceli a aj budeme chciet byť súčasťou projektov (na začiatku projektov), ktoré dávajú zmysel a dokážú ľudí posúvať na next level,” doplnila koordinátorka projektu za Campus a naša office manažérka, Zuzka Husárová.

Čo robí coworking coworkingom? No predsa naša komunita! A práve pre vás sa snažíme byť neustále v obraze a zapájať sa do projektov, ktoré môžu ešte zlepšiť naše služby. Nezabudnite, že svoje podnety nám môžete kedykoľvek zaslať prostredníctvom Office RnD, alebo vyplniť dotazník o spokojnosti s našimi službami. Ďakujeme a tešíme sa na akúkoľvek spätnú väzbu.

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.