Campus Cowork bude hostiť ďalší hackathon MIRRI SR

hack-blog-1

Hackathon Moje dáta: Tvorba revolučných digitálnych riešení s využitím osobných údajov z verejnej správy sa bude konať 23. až 24. júna u nás v priestoroch Campus Cowork na Staromestskej!

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) si plne uvedomuje dôležitosť informatizácie verejnej správy a nutnosť prinášať nové digitálne riešenia pre občanov a podnikateľov. Hackathon „Moje dáta“ je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR a jeho cieľom je vyzvať odbornú komunitu na vývoj vlastných inovatívnych digitálnych riešení, ktoré využívajú štátne API Moje dáta, teda aplikáciu, kde občania budú môcť nájsť digitálne verzie dokladov (občiansky, vodičský či technický preukaz), ale aj potvrdenia zo sociálnej poisťovne, alebo potvrdenia o návšteve školy a podobne.

Súťažiace tímy budú môcť navrhnúť vlastné riešenia, vďaka ktorým bezpečný prístup k týmto dátam využijú občania, podnikatelia, či inovatívne firmy na uľahčenie každodenných situácií. Ich potenciál je prakticky neohraničený. MIRRI chce prostredníctvom hackathonu získať cennú spätnú väzbu, ktorá umožní vylepšiť budovaný projekt Manažmentu osobných údajov v jeho záverečnej fáze. Zúčastnené tímy budú hrať o finančnú odmenu spolu až 6 000 eur.

Ciele hackathonu

Cieľom hackathonu bude navrhnutie prototypu digitálnej služby, ktorá využije API Moje dáta. Najväčšiu príležitosť a potenciál možnej spolupráce s MIRRI dostanú najmä služby, ktoré riešia životné situácie, keďže takéto služby by priamo pomohli napĺňať ciele v oblasti digitalizácie Slovenska. Ako príklad si možno predstaviť riešenia uľahčujúce povinnosti pri narodení dieťaťa, odchode do dôchodku, presťahovaní či zakladaní s.r.o.-čiek.

V rámci bonusovej výzvy bude možné navrhnúť aj aplikácie komerčných služieb, ktoré by údaje z verejnej správy sprístupňovali s výslovným súhlasom občana. Môže ísť o služby ako je napríklad digitálny notár, založenie zmluvného poistenia alebo bankového účtu, prípadne zjednodušenie vybavovania úveru alebo hypotéky. Táto výzva bude odmenená cenou poroty a tou je mesačné členské v Campus Mlyny!

Campus Cowork ponúkne zázemie, jedlo aj sprchy

Súťažiace tímy na hackathone svoje riešenia vysvetlia formou krátkej niekoľko minútovej  kreatívnej prezentácie, ktorá definuje problém a ciele, realizovateľnosť a cieľovú skupinu. Campus Cowork okrem krásnych priestorov a rýchlej Wi-Fi súťažiacim zabezpečí aj pitný režim, snacky formou bufetov a teplú stravu či možnosť hackovať aj počas noci.

Ak vás zaujíma, ako sa zúčastneným tímom bude dariť, príďte sa pozrieť na pitch contest a vyhodnotenie v sobotu od 17:00 do priestorov Campus Cowork na Staromestskej 3. Vstup je voľný. 

Podrobnejší program a zoznam mentorov je možné nájsť na hacknime.to/moje-data.  

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.