V4 Startup Force program prichádza na Ukrajinu

v4_UA_infografikak2 (1)

V4 Startup Force program pod záštitou projektu Design Terminal má za cieľ poskytnúť pomocnú ruku ukrajinským podnikateľom rozšírením programu do krajiny.

V4 Startup Force, prvý networkingový startupový štipendijný program v regióne, bol spustený v roku 2018 s podporou Medzinárodného vyšehradského fondu.

Cieľom programu je pomáhať úspešným startupom rásť najskôr vo svojom regióne, aby poznatky v regióne zostali aj s odstupom času. Doterajšie výsledky sú výborným príkladom úspechu, ktorý program dosahuje. Počas trvania programu sa doň zapojilo viac ako 100 spoločností, uskutočnilo sa viac ako 500 obchodných stretnutí a odoslaný bol štvornásobný počet žiadostí.

Organizátori programu sa od minulého roka snažia pomôcť Ukrajine prostriedkami, ktoré majú k dispozícii a tak podporiť podnikateľov na Ukrajine. Účastníci budú mať prístup ku kontaktom a odborným znalostiam, ktoré im pomôžu vyvinúť inovatívne produkty a služby.

„Vyšehradský región je vynikajúcim trhom pre podnikateľov, ktorých činnosť brzdí vojna, pretože im môže otvoriť nové možnosti rozvoja v Európe,“ hovorí László Jónás, generálny riaditeľ Design Terminal „Aliancia V4 mala vždy dobré vzťahy. s ostatnými východoeurópskymi krajinami a radi by sme to teraz zaviedli do praxe.“

V prvej fáze programu organizátori vybrali osem ukrajinských tímov do štvordňového výberového kempu, kde im poskytli individuálny mentoring a workshopy.

Úspech programu je jasne viditeľný na výsledkoch prvého kola žiadostí:

– Žiadosti prijaté zo 7 rôznych priemyselných odvetví

– Do ukrajinského programu sa prihlásilo 22 tímov

– Celkový počet záujemcov o celý program V4 sa blížil k 100

Program V4 Ukrajina má potenciál priniesť výrazné zmeny do oblasti B2B v regióne a umožniť podnikom posunúť sa ďalej na ceste k úspešnému biznisu. Takýto pokrok bude mať pozitívny vplyv nielen na začínajúcich podnikateľov a ich projekty, ale aj na ekonomiku, vytváranie nových pracovných miest a stimulácia rastu.

Viac informácií: https://ukrainianstartupforce.designterminal.org 

České DEX Innovation Center, slovenský coworkingový a inovačný hub Campus Cowork, Startup Hub Poland a Ukranian Hub sa opäť pripojili k projektu Design Terminal ako profesionálni partneri.

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.