Ako na zjednodušenie a digitalizáciu procesov verejnej správy?

Blog cover

V spolupráci s Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky (MIRRI) spúšťame projekt Hacknime.to. V októbri tohto roku sa v Campuse začíname venovať sérii hackathonov, ktoré majú priniesť rýchle a moderné riešenia problémov v oblasti efektívnosti a kvality digitálnych služieb občanom.

Hacknime.to vzniklo na základe projektu s názvom Granty so zjednodušenou administratívou – Hackathony, financovaného z Plánu obnovy a odolnosti SR. Hlavným cieľom tejto iniciatívy je prinášať primárne digitálne riešenia problémov inštitúciám verejnej správy SR.

„Campus Cowork od svojho založenia funguje okrem coworkingového priestoru aj ako inovačný hub, kde sa stretávajú nadšenci a experti z rôznych odvetví. Našu komunitu spája chuť objavovať nové možnosti, záujem o moderné technológie a v neposlednom rade vášeň pre inovatívny prístup k životu a podnikaniu,“ hovorí Dušan Duffek, spoluzakladateľ Campus Cowork.

Organizovanie série podujatí Hacknime.to je pre nás výzvou, ale zároveň možnosťou byť súčasťou projektu s celospoločenským dopadom, aký na Slovensku nemá obdobu. Slovo hackathon vzniklo z anglických slov “hack” a “marathon”, ktoré symbolicky popisujú aj tento projekt. Je to beh na dlhú trať, plný inovácií, nápadov, práce a hackovania.

Aké výhody a možnosti tento projekt prináša?

Zapojení účastníci, akými môžu byť programátori, dizajnéri, podnikatelia, IT spoločnosti, start-upy, či študenti, získajú možnosť prinášať a následne sa podieľať na implementácii svojich inovatívnych nápadov vytvorených počas hackathonov a podieľať sa tak na zefektívňovaní procesov inštitúcií verejnej správy.

Účasť na hackathone so sebou prináša nové kontakty, skvelý networking a v neposlednom rade aj finančnú odmena v súhrnnej hodnote až 6 000 EUR, ktorú si rozdelia súťažiace tímy, umiestnené na prvých troch miestach.

Hacknime to!

Prvý zo série hackathonov sa v našich priestoroch uskutoční už 7. a 8. októbra. Jeho téma reaguje na jeden z mnohých problémov súčasnosti – šírenie dezinformácií.

Dezinformácie predstavujú skutočnú hrozbu, či už sa jedná o oblasť spoločenských tém, politického diania, zdravotníctva, nepravdivé informácie, ktoré sa virálne šíria pomocou sociálnych sietí a iných médií, priamo ohrozujú nás všetkých. Práve pre dôležitosť a aktuálnosť tohto problému sa téma hoaxov a dezinformácií stala ústrednou výzvou prvého hackathonu, ktorý nesie názov Hacknime dezinformácie.

Chceš bojovať proti dezinformáciám v online priestore pomocou smart technológií? Máš nápad, ako vytvoriť automatizovanú formu označovania škodlivého obsahu? Alebo chceš zvýšiť odolnosť voči nepravdivým informáciám a zlepšiť možnosti ich rozpoznávania interaktívnou formou? Prihlášku na hackathon a všetky potrebné info nájdeš na webe hacknime.to!

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.