Spájame sa so StartuPeak-om s cieľom zjednotiť startup ekosystém na Slovensku

Blog

Čo tak ešte viac príležitostí na rast a vzdelávanie? Vďaka organizácii inovačných eventov a podpore podnikateľského prostredia, sme sa pred časom zoznámili s organizáciou StartuPeak, ktorej cieľom je prepájanie slovenských startupov a pomoc s ich expanziou. Našu spoločnú víziu, ako by mal vyzerať slovenský inovačný ekosystém, sme sa rozhodli dať aj do formálnej roviny a preto sa entity Campus Cowork a StartuPeak spájajú do jednej.

Tak ako Campus aj StartuPeak má za sebou silnú komunitu jednotlivcov a firiem, s ktorými od svojho vzniku aktívne spolupracuje. “Za posledné dva roky sme v rámci StartuPeak priniesli niekoľko networking eventov pre Bratislavskú startup komunitu a po Reflect Festivale 2022 sme sa s Campusom začali viac rozprávať o projektoch, ktoré by sme mohli spoločne rozbehnúť,” vysvetlila, ako vznikla myšlienka spojenia Majka Szarková, ktorá sa od tohto roku stala aj CEO nášho spoločného projektu.

Cieľom nášho partnerstva je vytvoriť na Slovensku podnikateľské prostredie na svetovej úrovni, priniesť k nám inovačné podujatia, množstvo networkingových možností a prepojiť organizácie, projekty či občianske združenia s podobnými ideami.

“Za šesť rokov prevádzkovania coworkingu Campus Cowork v Bratislave sme sa nespočetne veľakrát presvedčili, že freelanceri a startupy dokážu rásť oveľa rýchlejšie, ak spoja sily a dokážu zdieľať zozbierané know-how. Prepojenie Campus Cowork so StartuPeak túto myšlienku dokonale napĺňa,” dodal partnership manažér Campus Cowork, Viktor Štefaňák.

Aj naďalej budeme prevádzkovať coworkingový priestor Campus Mlyny so širokými možnosťami pre freelancerov aj etablované startupy. Priestory je možné využívať vďaka jednoduchej rezervácii na 1 deň, ale aj pravidelnému flexi desku, stálemu pracovnému miestu, či dokonca vlastnej kancelárii za mesačný poplatok. 

Pokračovať bude aj sieť networkingových eventov a inovačných hackathonov, ktorých bude vďaka úzkemu spojeniu Campus Cowork a StartuPeak ešte viac. Do lokálneho ekosystému pribudnú nové inovačné myšlienky a mladí ľudia v biznise dostanú väčšie množstvo príležitostí na získavanie nových kontaktov aj vedomostí. Dlhodobým cieľom partnerstva je posilniť pozíciu slovenského a stredoeurópskeho startupového ekosystému na biznisovej mape sveta.

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.