Poznáme víťazov Hackathonu Moje dáta

026A7721

V dňoch 23. až 24. júna 2023 v našich priestoroch konal hackathon Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR. Odborná komunita a mladé talenty na ňom navrhli množstvo inovatívnych digitálnych riešení, ktoré využívajú štátne API Moje dáta.

V poradí už tretieho MIRRI hackathonu sa zúčastnilo 11 tímov, v ktorých pracovalo spolu až 47 hackerov zložených zo skúsených IT profesionálov a pravidelných účastníkov hackathonov, ale aj vysokoškolákov, stredoškolákov a ďalších mladých študentov. Približne 18 z nich sa do svojej práce zahĺbilo natoľko, že hackovať v Campuse ostali aj počas noci.

Porota vysoko hodnotila všetky odprezentované práce

Finálne rozhodovanie bolo veľmi tesné. Najlepšie ohodnotené boli najmä digitálne služby, ktoré uľahčujú vypĺňanie formulárov alebo životné situácie pri narodení dieťaťa, odchode do dôchodku, presťahovaní či zakladaní s.r.o.-čiek.

Konečnými víťazmi sa už druhykrát stali ľudia z tímu Valec – Martin Nemeček Robo Hošták a Lucia Novotná z trnavského inovačného štúdia Kiiub. Tentoraz im pomáhal psík Bubo, no najmä ich skúsenosti z no code developerských platforiem a návrhov UX. Aj počas noci zdokonaľovali svoje riešenie uľahčujúce onboarding firiem, malých a stredne veľkých podnikateľov do systému Manažmentu osobných údajov. Porota ocenila, ako výnimočne pohodlné, jednoduché a graficky prívetivé ich riešenie je. Z hackathonu si odniesli prize money vo výške 3 000 eur.   

Víťazi hackathonu Moje dáta, tím Valec

Druhé miesto získali študenti medzinárodnej a na biznis orientovanej internátnej strednej školy LEAF Academy v tíme s názvom MeltFlex. Predstavili riešenie, ktoré by občania mohli využiť najmä v krízových životných situáciách, kedy nutne potrebujú pomoc lekárov.

Tím MeltFlex, ktorý sa umiestnil na druhom mieste

Tretie miesto nakoniec patrilo tímu Grizzly alebo Wezeo II. Aj v tomto prípade išlo o stredoškolákov, ktorí popri štúdiu pracujú na reálnych zadaniach a vývoji softvéru či UX pod krídlami softvérového štúdia WEZEO a dvojice Grigor Grishi Ayrumyan a Mate Klemp. Počas podujatia navrhli zlepšenie registrácie do aplikácie Manažmentu osobných údajov a uľahčenie vyplnenia potrebných dokumentov, ktoré občania potrebujú pri komunikácii s úradmi. 

Tretie miesto pre tím Grizzly alebo Wezeo II

Cenu poroty, teda mesačné členstvo v Campus Mlyny, získala trojica z tímu Titan x Automatický ďatel, ktorých riešenie uľahčuje vypĺňanie tlačív a dokumentov pre rôzne úrady na Slovensku.

Ďalší úspešný hackathon dokázal zvýšiť povedomie odbornej verejnosti a IT komunity o činnosti Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, tentokrát o otvorenom API Moje dáta a pripravovanej digitálnej peňaženke, kde používateľ priamo v jednej aplikácii nájde napríklad digitálne verzie dokladov, ale aj potvrdenia zo Sociálnej poisťovne a pod. Príjemným bonusom bola možnosť absolvovať workshop “Ako vyhrať hackathon” od Martina Veselého z poradenskej a konzultantskej firmy CIVITTA, ako aj prezentácia od mentorov MIRRI SR, ktorí Manažment osobných údajov a rôzne životné situácie ukázali zábavnou formou.

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.