Oslava Medzinárodného dňa coworkingov: Posilnenie spolupráce a miestneho rozvoja na Slovensku

Coworking Slovakia DOD (1920 × 1080 px)

9. august je Medzinárodným dňom coworkingov, ktorý oslavuje aj rastúce coworkingové hnutie – Coworking Slovakia, s cieľom zvýšiť povedomie o existencii coworkingov naprieč Slovenskom a spojiť ľudí, ktorí coworkingový priestor pre svoju prácu lokálne potrebujú.

Coworking predstavuje pracovníkov rôznych zameraní, pracovníkov na voľnej nohe, nezávislých tvorcov, spisovateľov, programátorov alebo grafických dizajnérov, ktorí pri svojej práci zdieľajú rovnaký priestor, vybavenie, pracujú pod jednou strechou a potrebujú zmenu pri práci z domu. Inými slovami, coworking je sloboda v práci, zdieľanie know-how, kontaktov a skúseností. V neposlednom rade, coworkingy podporujú spoluprácu a miestny rozvoj v lokalite svojho pôsobenia. 

Počiatky coworkingu siahajú do roku 1995 do hlavného mesta Nemecka, Berlína, kde sa skupina ľudí so spoločným záujmom o počítačové inžinierstvo rozhodla spojiť, stretávať, spolupracovať a učiť sa od seba navzájom v zdieľanom priestore. Následne sa začiatok fenoménu coworkingu pripisuje kolektívnemu pracovnému priestoru softvérového inžiniera Brada Neuberga v San Franciscu, ktorý okrem iného svojimi aktivitami prispel v roku 2005 k vzniku Medzinárodného dňa coworkingov. 

Deň otvorených dní v Campus Cowork

Aj za vznikom Campusu bola skupinka ľudí, ktorí hľadali priestor, kde sa môžu stretávať a vymienať si skúsenosti, či len tak pokecať o nových biznisových nápadoch. Spájanie ľudí je stále našou víziou a preto vás pozývame na deň otvorených dverí, k nám do priestorov Campus City a Campus Mlyny už túto stredu, 9. augusta.

Dvere Campusu budú otvorené od 9:00 do 17:00, tak príďte spoznať našu komunitu, prežiť deň plný inšpirácie a dobrej nálady a spoznať benefity práce z coworkingu.

Asociácia coworkingových centier – Coworking Slovakia vznikla v roku 2022 ako jeden z výstupov projektu Posilnenie kapacít a spoločenského prínosu komunitných coworkingov na Slovensku, podporeného z programu ACF – Slovakia, finančného mechanizmu EHP 2014-2021. V súčasnosti združuje ako občianske združenie 16 lokálnych komunitných coworkingov z celého Slovenska s cieľom zdieľať svoje skúsenosti a know-how a spoločne tak rozvíjať podnikateľský ekosystém na Slovensku. Viac info o Asociácii nájdete na webe: https://coworking-slovakia.sk/.

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.