Martin Hrabovec a tím Revolware si odniesli trofej z HR hackathonu

campus-hackaton

Koncept hackathon je populárny najmä v svetových startup huboch ako San Francisco, New York, Londýn, Berlín či Tel Aviv. Postupne sa udomácňuje aj na Slovensku. Náš tím z Campus Cowork v spolupráci s lídrom na trhu HR, Elanor, spolu zorganizovali prvý hackathon, ktorý sa plne zameriaval na problematiku ľudských zdrojov.

Od momentu, keď vznikol nápad založiť Campus v roku 2018, je našou ambíciou vytváranie podmienok pre kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí chcú vytvárať svetové aplikácie, softvéry či produkty. Práve takéto príležitosti vytvárajú znalostnú ekonomiku a prinášajú na Slovensko odborníkov z viacerých odvetví.

Na Slovensku je plno šikovných dizajnérov a programátorov, ktorí majú zákazníkov po celom svete a nie je raritou, že svoje služby predávajú veľkým svetovým firmám. Vstup na zahraničné trhy ešte viac uľahčila digitalizácia dnešnej doby. Aj na Elanor HR challenge sa podarilo dostať špičku z odvetvia. Súťažiť prišlo päť tímov, konkrétne stylers.cloud, Revolware, Netgrif, ProjectON a Pixwell.

Hackathon trvá obvykle od 24 do 48 hodín, počas ktorých sa okrem programovania, plodných debát a networkingu do noci zje veľa pizze a vypije množstvo energy nápojov. Na riešenie HR challenge mali tentoraz tímy niečo viac ako 24 hodín. Začiatok akcie bol naplánovaný na piatok o 14:00 a vyhlásenie výsledkov už na druhý deň, v sobotu o 17:00. 

Ako prebiehal HR hackathon 2021?

Výzvy boli tri, na víťazstvo a “prize money” 5 000 EUR stačilo prezentovať jedno kreatívne riešenie. Partia okolo Martina Hrabovca, tím Revolware, sa pomaly stáva postrachom slovenských hackathon programov. Po predošlých víťazstvách na Startup víkende, “Rozbehni sa! najlepší nápad” či Swiss Re hackathone vyhrali aj Elanor HR challenge 2021. Cieľom eventu bolo narušiť aktuálne fungovanie HR odvetvia a inovovať HR software spoločnosti Elanor.

“Zadanie bolo celkom náročné a bola to naozaj challenge. Elanor softvér je veľmi komplexný a trvalo nám naozaj dlho pochopiť, ako, kde a čím máme vôbec začať,” hovorí zástupca víťazného tímu, Martin Hrabovec.

Martinov tím ukázal najväčšiu ochotu zabojovať o pomyselnú trofej najinovatívnejšieho riešenia a prize money 5 000 EUR. Chalani sa rozhodli zostať v Campus coworkingu celú noc a makať na zadaní. 

“Pri finálovej prezentácii bolo skvelé vidieť energiu, vtip, nápaditosť a profesionalitu mladých chalanov. Mám viac ako 20 rokov skúsenosti v IT biznise, obchode a “ľudskosť” spojená s kvalitou a profesionalitou vždy vyhráva,“ povedal po finálovom verdikte poroty, ktorej bol sám súčasťou, CEO Campus Cowork Tomáš Očenáš.

Čo je najväčším prínosom hackathonu?

Je dôležité poznamenať, že tak ako víťaz môže byť len jeden, porazený nebol nikto. Každý tím si totiž odniesol nové kontakty z branže, cenné skúsenosti, potenciálny biznis do budúcna a ako bonus to bol výborný teambuilding. Súťažné tímy ukázali, akú veľkú silu majú akcie ako hackathon. 

Príchod do nového, nepopísaného prostredia, nadšenie a expertíza profesionálnych tímov, skúsenosť so startup svetom tzn. rýchla analýza výziev, testovanie nápadov, ich realizácia, niekedy doslova za hodiny. Toto sú výhody konceptu hackathon.

“S akciou sme veľmi spokojní. Sami sme nevedeli, čo na konci dňa vznikne. Dostali sme päť špičkových profesionálnych riešení, s ktorými môžeme teraz pracovať. Určite to nebola posledná akcia takéhoto druhu v rámci našej firmy. Radi sa so startupistami spojíme opäť a zinovujeme časti nášho biznisu,” uviedol spokojný člen predstavenstva Elanor group, Ondřej Kolařík.

Like what you are reading? Follow us on Instagram and Twitter for more must-read news and updates from the world of startups and entrepreneurs.

Zaujímajú vás novinky zo sveta businessu, HR, startupov, či hľadáte nové networkingové príležitosti? Sledujte náš Instagram a Twitter a buďte v obraze.

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.