Campus Cowork – 2022 Recap

Recap blog cover

Rok 2022 znamenal pre Campus komunitu množstvo skvelých zážitkov, stretávania sa, networkingových aktivít a príležitostí na rozvoj podnikania. Poďme sa spoločne pozrieť, čo všetko sa za uplynulé mesiace udialo.

Návrat ľudí do priestorov

Po dlhých dvoch rokoch obmedzení a prevahy práce z domu sa naše priestory opäť naplnili ľuďmi. Každý deň sme mali možnosť vidieť našich členov, spoznali sme nových, ktorí sa rozhodli, že coworking je pre nich to pravé. Víziou Campusu bolo vždy spájať ľudí a preto sme veľmi radi, že máme znova možnosť naše poslanie napĺňať.

Či už sa jedná o vopred naplánované stretko, alebo náhodnú kávu na našom bare, nič nemôže nahradiť osobný kontakt, ktorý medzi sebou máme. Už teraz sa nevieme dočkať, ako sa znova všetci stretneme v budúcom roku, oddýchnutí a plní nových nápadov.

Asociácia coworkingových centier na Slovensku

Spolu s ďalšími 17 coworkingovými centrami na Slovensku – Cvernovka, Kolabo, Campus Cowork, Lab Cafe, Nádvorie TT, Fleck Community TN, 365.labb v BB, Cancel Martin, Banka ZA, STREDCO coworking DK, Coworking priestor Lučenec, Kruháč Rimavská Sobota, Coworking Poprad, Baňa Coworking Spišská Nová Ves, Coworking Švejkova štreka Humenné – sme sa v máji tohto roku spojili a založili asociáciu pod názvom Coworking Slovakia.

Za vznikom tejto iniciatívy stála Michaela Hrnčiarová z Coworkingu Cvernovka. Nápad založiť asociáciu coworkingov vznikol v čase pandémie, ktorá síce samotným coworkingom nepriala, ale paradoxne nás ako skupinu prepojila a zblížila. Dôvod bol jednoduchý – všetci sme sa v rovnakom čase potýkali s veľmi podobnými problémami – potrebovali sme sa rýchlo a flexibilne adaptovať na nové pandemické nariadenia, ktoré boli pre coworkingy často pomerne nejednoznačné. Veľmi rýchlo sme však zistili, že si vieme byť nápomocní aj v oblastiach.

Poslaním Asociácie je združovať komunitné coworkingové centrá za účelom ich vzájomného prepájania, spolupráce, zdieľania skúseností, vzdelávania a rozvoja.

Vytvorenie takejto asociácie plne korešponduje so snahou Campus Cowork prepájať šikovných ľudí nie len v rámci Bratislavy a sme radi, že Campus, ako inovačné centrum, môže prispieť k vzniku inovatívneho ekosystému coworkingov naprieč celým Slovenskom.

Reflect Festival

Hádam každý člen nášho coworku už počul o zážitkoch z Reflect festu, alebo dokonca priamo zažil jeho atmosféru. Reflect je technologická konferencia, ktorá sa každoročne koná v meste Limassol na Cypre. Počas týchto niekoľkých dní sa rodí nespočetné množstvo nových nápadov, projektov, partnerstiev a nezabudnuteľných zážitkov.

Posledné roky eventom nepriali a rovnako to zasiahlo aj Reflect fest, ktorý sa musel konať v hybridnej online forme. Avšak ročník 2022 sa opäť niesol v znamení osobného kontaktu a podujatia sa zúčastnilo rekordných viac ako 5000 ľudí!

Projekt Hacknime.to

V lete 2022 sa Campus Cowork zapojil do výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, ktorej cieľom bolo nájsť vhodného partnera na organizáciu inovačných podujatí s názvom hackathony. Zadanie výzvy sa nám podarilo splniť a tak sme sa stali organizačným partnerom týchto podujatí.

Projekt Hacknime.to, ktorý je financovaný z Plánu obnovy a odolnosti SR, je zameraný na zvýšenie efektivity a digitalizácie verejnej správy a zlepšovanie kvality služieb občanom.

Počas druhého pol roka 2022 sme v Campus Cowork zorganizovali dva hackathony. Prvý bol zameraný na boj proti dezinformáciám a zvyšovanie mediálnej gramotnosti a druhý sa venoval téme seniorov v digitálnom svete. Oba hackathony dopadli na výbornú, priniesli množstvo zaujímavých riešení a ich víťazi majú možnosť podielať sa na realizácii svojich nápadov.

Séria Hacknime.to bude aj naďalej pokračovať a téma najbližšieho hackathonu bude známa už začiatkom budúceho roka.

Mentalita foundera

Poznáte podcast Mentalita foundera? Náš kolega Viktor Štefaňák sa už nejaký ten čas venuje príbehom (najmä) slovenských podnikateľov, alebo ako to rád volá “príbehom jednorožcov aj žralokov”, ktorí mali víziu, odhodlanie a trochu šťastia a na Slovensku založili firmy s (často) medzinárodným dosahom. V roku 2022 sa jeho podcast stal súčasťou platformy ZAPO (Zábava v podcastoch).

Určite odporúčame vypočuť, podcast je plný zdravého nadšenia pre podnikanie a cenných rád od ľudí, ktorí si prešli mnohými fázami od úplných začiatkov až k vstupu na medzinárodný trh. V každom z nás je kúsok foundera. Poďme ho odomknúť.

Christmas & birthday party

Možno si poviete, že nejaká vianočná oslava je úplne bežná vec a do tohto blogu nepatrí, ale pre nás to bol obrovský úspech! Trvalo celé dlhé dva roky, keď sme s vami nemohli osláviť naše narodeniny, dať si vianočný punč, či obliecť si ten “škaredý” sveter so svietiacim sobom, ktorý sme si kúpili práve na túto príležitosť.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili, bolo to super! A veríme, že ďalší rok sa bude aj naďalej niesť v znamení spoločných aktivít a zábavy.

Zdieľajte na:

Používame cookies-ky. V Campuse a rovnako aj na webe. Viac info Ochrana osobných údajov.